Uysal Elektrik Malzemeleri Toptan Satış Konya, Elektrik Malzemeleri Toptan Konya, Elektrik Malzemeleri Fiyat Listesi Konya, Elektrik Proje, Elektrik Projeleri, Elektrik Malzemeleri Toptan Satış Konya, Konya Elektrik Malzemeleri Firmaları, Konya Elektrik Malzeme

 

ELEKRTİK MALZEMESİ ÜRETEN FİRMALAR HAKKINDA

SCHRACK
PCB Kart Tipi Röle
Endüstriyel Röleler
MT Röleler
PT Röleler
RM Röleler
Sinyal ve Koruma Röleleri
Soket & Aksesuarlar
MT Serisi için
PT Serisi için
RT, RX Serisi için
RP Serisi için
RM Serisi için
Slim Serisi için
Röle Ürün Detayları
RT Röleler
RX Röleler
RP Röleler
RY Röleler
RE Röleler
PE Röleler
V Röleler (RP Muadili)
Slim Röleler
Minyatür Röleler
OEG Röleler
Telecom Röleleri

Tyco Electronics Dünyanın en büyük pasif elektro - mekanik parça üreticisidir. Bünyesinde 50'den fazla firma barındırmaktadır.Bu firmalar arasında bulunan Schrack, Axicom, Amp, OEG, Agastat, Kilovac,Potter & Brumfield, Raychem ve daha bir çok marka ile sektördeki en büyükler arasındadır.
schrack röle grupları

ŞAFAK
İzoleli Kablo Uçları
Yüksükler
SKP Kablo Pabuçları
Kablo Bağları
Kablo İşaretleme Sistemleri
Isı ile daralan Makaronlar
El aletleri makas ve sıkma penseleri

ENTES
Reaktif Güç Röleleri
Dijital Ölçü Aletleri
Kontrol Röleleri
Koruma Röleleri
Sekonder Koruma Röleleri
Elektronik Zaman Röleleri

SCHNEIDER
Merlin Gerin
Telemekanik

Tyco Electronics Dünyanın en büyük pasif elektro - mekanik parça üreticisidir. Bünyesinde 50'den fazla firma barındırmaktadır.Bu firmalar arasında bulunan Schrack, Axicom, Amp, OEG, Agastat, Kilovac,Potter & Brumfield, Raychem ve daha bir çok marka ile sektördeki en büyükler arasındadır.
schrack röle grupları

ABB
ABB Sistem Pro M Ürünleri
Alçak Gerilim Devre Kesicileri
Yumuşak Yolvericiler
Kontaktörler
Hız Kontrol Sistemleri

ABB güç ve otomasyon teknolojilerinde ürettiği ürün, sistem ve çözümleriyle dünyada lider bir kuruluştur. Yüzden fazla ülkede 120,000 çalışanıyla 34,3 milyar dolar sipariş toplamına ulaşan ABB, hem uluslararası hem de Türkiye’nin kamu ve özel sektör sanayi ve altyapı alanındaki müşterilerine çevreye duyarlı performanslarını arttıran teknolojiler sunar.

SİEMENS
Kampanyalı Ürünler
Şalt Cihazları - 1
Şalt Cihazları - 2
Tesisat malzemeleri Ve Cihazları
Hız Kontrol Cihazları
Otomasyon Cihazları

Türkiye ve Siemens arasındaki işbirliği, 1800'lü yılların ortalarından itibaren, Osmanlı İmparatorluğu yönetiminin ülkeye telgraf sistemi getirme kararı vermesiyle başlamıştır. Bu amaçla görevlendirilen Siemens Halske, İstanbul Telgraf Merkezi'ni kurarak Siemens'in Türkiye'deki ilk projesini gerçekleştirmiştir.
İthalat Yerine Üretim 1950'lerde Türkiye'nin hızlı bir endüstrileşme sürecine girmesiyle çok sayıda şeker, çimento ve demir-çelik fabrikası inşa edilip çalışmaya başladı. Daha önce ithal edilen pek çok ürünün yerel olarak üretimine geçildi.
Türkiye gelişme potansiyeline, Siemens de bu potansiyeli gerçekleştirmek için teknik olanaklara ve becerilere sahipti. Siemens'in artık Türkiye'de kendi teknolojisini kurması kaçınılmazdı ve 18 Aralık 1958'de Siemens ve bir Türk firması olan Koç ortaklığıyla Simko kuruldu. 1961'de Simko'nun ilk fabrikası İstanbul/Kartal 'da üretimine başladı. Simko hızla büyüyerek Türkiye'nin endüstrileşmesine büyük katkılarda bulundu.
1 Ocak 2001 tarihinde bir Siemens - Koç Grubu ortaklığı olan Simko Tic. ve San. A.Ş.'nin bütün hisseleri Siemens'e geçti ve adı Siemens San. ve Tic. A.Ş. olarak değişti. 2003 yılında, Siemens Cerberus Güvenlik Sistemleri A.Ş.'nin hisseleri Siemens Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından devralınarak, Siemens Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesinde birleşme sağlanmıştır. Görüldüğü gibi, Siemens yıllar içinde Türkiye'de birçok değişim ve gelişmeden geçmiştir ve bu gelişmeler Siemens'in bu ülkede ve bütün dünyada beklenti ve gereksinimleri karşılamak için izlediği ve izleyeceği yolu yansıtmaktadır.
Siemens Sanayi ve Ticaret A.Ş., 150 yılı aşkın süredir Türkiye'ye katma değer sağlamak için çalışmakta ve yatırımlarına devam etmektedir. Ülkemizde elektrik ve elektronik alanında birçok yeniliği ilk kez gerçekleştiren Siemens, endüstri, enerji ve sağlık sektörlerinde en yenilikçi ürün ve hizmetleri sunmak için, bugün olduğu gibi gelecekte de çalışmaya devam edecektir.
Dünyanın tek entegre enerji şirketi olarak müşterilerinin başarılarına odaklanan Siemens Enerji Sektörünün ürünleri, üstün Türk mühendisliği sayesinde, Dünya Teslimatçısı sıfatıyla, 5 kıtada, 80'e yakın ülkeye ihraç edilmektedir. Türkiye'deki büyüme vizyonu gereği olarak yatırımını başlattığı Gebze Tesisleri, modern altyapısı ve üretim kapasitesi ile hedeşerine daha kısa sürede ulaştıracaktır.

LAPP KABLO
ÖLşEX
HITRONIC
UNITRONIK
EPIC
SKINTOP
ETHERLINE
şEXIMARK
SILVN

Lapp Kablo, merkezi Almanya’da bulunan 40 yılı aşkın tecrübesiyle sektöründe bir dünya firmasıdır. Lapp Kablo bütün dünyadaki kendisine ait 32 firması ve 50 temsilci firmasıyla Dünya kablo piyasına yön vermektedir. 1957 yılında firma kurucusu Oskar Lapp’ın buluşu olan esnek bağlantı ve kumanda kablosu kablo alanında bir devrim yaratmıştır. Endüstrinin yoğun ihtiyacı olan esnek bağlantı ve kumanda kabloları ÖLşEX markası ile satışa sunulmuş ,dünya da kablo alanında yeni bir dönem başlamıştır.
Bunu izleyen yıllarda Lapp Kablo, kabloyu ilgilendiren her konuda yatırımlar yaparak müşterilerine projeleriyle ilgili komple sistemler sunmuştur. Lapp Kablo, San.ve Tic. Ltd. Şti., Lapp Holding bünyesinde ülkemiz endüstrisinin ihtiyaçlarını karşılayacak doğru çözümler üretmek için faaliyet göstermektedir. Ülkemiz endüstrinin hizmetine sunduğu ürünler ile kendisine, Makine İmalatında, Kfz Endüstrisinde, Ölçüm-Kumanda ve Kontrol Teknolojisinde, Elektroteknik ve Tesisat Tekniğinde, Data İletim Teknolojisinde geniş bir kullanım alanı bulmaktadır.

Dünyaca taninan markalarimizdan baslicalarini asagidaki gibi siralayabiliriz:
ÖLşEX : Bağlanti ve Kumanda Kablolari
UNITRONIC : Data Kablolari
SKINTOP : Kablo Bağlanti Elemanlari
HITRONIC : Isik Dalga iletimi
şEXIMARK : Kablo Markalama Sistemleri

NEXANS
Tesisat Kabloları
Alçak gerilim güç Kabloları
Orta gerilim güç kabloları
Helojensiz aleve dayanıklı kablo
Kauçuk kablolar
Telefon Kabloları
Sinyal Ve kontrol Kabloları

Nexans grubu, yıllık 7,4 Milyar Euro’luk satış hacmi, 20.000 çalışanı, 30’dan fazla ülkedeki üretim tesisi, dünyanın 65 farklı bölgesindeki ticari faaliyetleri ve kablo sektöründe uzmanlığı sayesinde saygınlık kazanmış bir lider konumundadır. Nexans'ın ürün portföyünde bulunan kablolar ve sistemler hayatın bir çok alanında kullanılmakta olup tüm insanoğlunun hayat kalitesini arttırmaya ve kolaylaştırmaya yöneliktir : enerji kabloları, özel kablolar, data kabloları, denizaltı kabloları, gemi kabloları, tren yolu kabloları, petrol ve gaz endüstrisine yönelik kablolar yelpazenin sadece kısmi başlıklarını oluşturmaktadır. Kalitesini ve çevreye duyarlılığını BASEC, VDE, KEMA, TSE, ISO 9001 ve ISO 14001 belgeleri ile kanıtlayan, tam zamanında hizmet götürme felsefesinden ödün vermeyen Nexans Türkiye'nin birincil hedefi, her zaman koşulsuz müşteri memnuniyetidir.
Nexans Türkiye, 2 fabrikası, 2 lojistik merkezi, 7 satış ofisi ve 500 çalışanı ile Nexans grubunun ayrılmaz bir parçasıdır. Nexans Türkiye, enerji, telekom, petrol ve gaz, gemi inşaatı, ADSL, demiryolu ve endüstri pazarlarında BASEC, GOST ve ISO gibi kurumlardan alınmış sertifikaları ile müşterilerine en uygun çözümleri sunmaktadır.

HES KABLO
Tesisat Kabloları
Alçak Gerilim Kabloları
Orta Gerilim Kabloları
Helojensiz Kablolar

Ülkemizin önde gelen kablo firmalarından birisi olan hes kablo ve tel sektöründe sağladığı başarı ve üstün performans sonucunda, bugün dünyaca tanınan uluslararası bir firma haline gelmiştir.
1974 Yılında enerji kabloları üretmek üzere kurulan firma, çok hızlı bir gelişme kaydederek geçen zaman içerisinde bakır haberleşme kablosu, fiber optik kablo, Data ve LAN kablosu, enerji kablosu, aluminyum iletken, elektrolitik bakır tel, emaye bobin teli ve PVC granül üretimini de kendi bünyesinde gerçekleştirerek kablo ve tel sektörünün tamamına hitap eden çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olmuştur. Yapımı 2002 yılında tamamlanan yeni entegre tesislerde; 154 kV (maksimum 220 kV) ‘a kadar yüksek gerilim enerji kablosu üretimi, en son teknoloji ve yöntemlerle gerçekleştirilmektedir.
“Dünya Kalitesi” sloganı ile hareket eden firma, çeyrek yüzyılı aşan tecrübesi ve sunmuş olduğu yüksek kaliteli ürünler ile HES markasını uluslararası saygın bir marka haline getirmiştir.
Üretim; 100,000 m²’si kapalı olmak üzere toplam 400,000 m² alana sahip entegre tesislerde, ISO 9001 standartlarına göre ve ISO 14001 ve OHSAS 18001 gerekleri göz önünde bulundurularak, konusunda bilgi ve deneyim sahibi yaklaşık 870 kişilik uzman bir ekip tarafından, en son teknolojik gelişmelere uygun makine ve yöntemler kullanılarak gerçekleştirilir. Ulusal ve uluslararası gözetim firmalarının periyodik olarak yapmış olduğu denetimler sonucu verilen ISO, TSE, VDE,GOST, ETLve KEMA gibi kalite belgeleri firmaya ve ürünlerine gösterilen güvenin bir ifadesidir. Uluslararası ve yerli standartlara göre üretilen ürünlerin yanı sıra, özel müşteri şartnameleri ve isteklerine göre de üretim yapılabilmektedir. Ürünler, üretimin her aşamasında ve özellikle de son kontrollar sırasında modern test cihazları kullanılarak test edilir ve yüksek kaliteli ürünün müşteriye ulaştırılması sağlanmış olur.
İstanbul Sanayi Odası'nın her yıl belirlemiş olduğu ilk 500 firma sıralamasında Hes Kablo, 2007 yılı verileri göz önüne alındığında 57. sırada yer almıştır. Yurtiçi pazarın yanısıra üretimin büyük bir kısmı dünyanın hemen her bölgesinde 110' a yakın ülkeye gururla ihraç edilmektedir.

PRYSMIAN
Kablolar
Garnitürler

Prysmian kablo, Grubu, 2008 yılında 5 milyar Euro’yu aşan satış geliri ile yüksek teknoloji ürünü enerji ve haberleşme kabloları ve sistemleri dalında 36 ülkede toplam 54 fabrikası ile dünya çapında lider bir firmadır.
kuruluşundan günümüze kadar yenilik, teknoloji, kalite ve müşteri memnuniyeti konularında Türkiye'de ve uluslararası pazarda öncülüğünü sürdürmektedir. 1964 yılında, Mudanya'da kurulmuş olan Türk Siemens'e ait kablo fabrikasının mülkiyeti
5 Ağustos 1999 tarihinde Pirelli'ye geçmiş ve 28 Temmuz 2005 tarihinde gerçekleşen uluslararası hisse devri sonucunda Prysmian kablo, adı altında hizmet vermeye başlamıştır.
Türkiye'de Bugün, toplam 180.000 m² lik açık alan (79.000 m² kapalı alan) üzerinde faaliyet göstermekte olan Türk, Prysmian Kablo ,ve Sistemleri A.Ş.'nin Ürün yelpazesi kapsamında 220 kV'a kadar olan tüm enerji kabloları, 3.600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları ile fiber optik kabloları bulunmaktadır.
Kablo sektörünün, en yüksek teknolojik düzeyde, TSE yeterliliği olan yegane termik, mekanik, kimya ve elektrik bilimsel araştırma ve test laboratuarlarını da bünyesinde barındırmaktadır.

BAŞLICA HİZMETLERİMİZ

Uysal Elektrik Firması olarak Konya ve Bölgesinde Toptan ve Perakende olmak üzere satış ve hizmet verdiğimiz başlıca hizmetler: Elektrik Plan, Elektrik Proje Taahhüt, Aktif, Reaktif, Pano, Elektrik Malzemeleri, Avize Çeşitleri. Faydalı Bilgiler, Yönetmelikler, Tüm Elektrik Markaları, Elektrik Malzemeleri Online Katalog, Avize Katalog, İletişim, Google Harita, Sipariş Formu, Mağaza Aydınlatma Sistemleri, Güç Dağıtım Tesisatı Konya, Orta gerilim güç dağıtımı Konya, Alçak gerilim güç dağıtımı Konya, Priz tesisatı Konya, Mekanik tesisat için güç dağıtımı ve motor beslemeleri, Aydınlatma Tesisatı Konya, Genel aydınlatma Konya, Çıkış/bilgi/yönlendirme aydınlatmas Konyaı, Acil durum aydınlatmas Konyaı, Seslendirme Sistemleri Konya, Dış aydınlatma (Çevre aydınlatması) Konya, Özel aydınlatma Konya, Aydınlatma kontrolü - karartma Konya, Reaktif Güç Kompanzasyonu Konya, Zayıf Akım Tesisatı Konya, Telefon Santrali Kurulumu Konya ve Sistem Kurulması Konya, Kamera Güvenlik Sistemlerinin Kurulması Konya, Hırsız Güvenlik Sistemlerinin Kurulması Konya, Seslendirme Sistemleri Konya, Network Konya, Data Kablolama Konya, Alt Yapı ve Rack Kabin Uygulamaları Konya, Yangın Güvenlik Sistemlerinin Kurulması Konya, TV Santrali Sistemlerinin Kurulması Konya, Elektrik Uygulama Projelerinin Çizilmesi Konya, Pano İmalatı Konya, Toptan ve Perakende Malzeme Satışı Konya'da yapmaktayız.